Jau devintame verslo centre Vilniuje – naujausios energiją tausojančios inžinerinės sistemos

2022.06.01

Jau devintame verslo centre Vilniuje – naujausios energiją tausojančios inžinerinės sistemos

Vilniuje, Lvivo gatvėje, naujai statomo verslo centro „FLOW“ dangoraižio inžinerinių sistemų sprendimais rūpinsis „Civinity Engineering“, kuriame numatyta įdiegti ateityje energiją tausojančius ir tvarius inžinerinius sprendimus, leidžiančius stebėti ir kontroliuoti statinio mikroklimato parametrus.

Administracinės paskirties pastatą sudarys dvi penkiolikos ir dvidešimties aukštų, sujungtos pastato dalys, kuriose suplanuotos ergonomiškos ir lengvai skaidomos biurų patalpos. Pastato bendras plotas 20 000 m², o numatoma energinio naudingumo klasė – A++. Bendra atliekamų darbų suma sieks beveik 5 mln. eurų.

„FLOW verslo centras bus statomas laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM. Planuojama gauti „New construction Outstanding“ įvertinimą, kuris būtų vienas pirmųjų Baltijos šalyse. Siekiant minimalizuoti taršą prioritetas bus skiriamas vietos gamintojų statybinių medžiagų pasirinkimui, o dalis jų bus pagamintos iš antrinių žaliavų,“ – Remigijus Bimba „AKG“ architektas.

Kiekviename biuro aukšte numatomos atskiros mechaninės oro tiekimo ir šalinimo sistemos su integruotu šilumos atgavimo technologija. Šis inžinerinis sprendimas užtikrins individualų biuro ir kiekvienos jo patalpos šildymą ar vėsinimą tuo pačiu metu.

„Šiame EIKA valdomame verslo centre mes atliksime vėdinimo, dūmų šalinimo, šildymo, vėsinimo, šilumos gamybos, vandentiekio ir nuotekų, gaisro gesinimo bei procesų valdymo ir automatizacijos sistemų projektavimo ir įrengimo darbus. Todėl galiu užtikrinti, kad šie inžineriniai sprendimai „FLOW“ verslo centro lankytojams leis jaustis komfortiškai, o pastato valdytojui – taupyti energiją,“ – pasakoja Titas Kecorius „Civinity Engineering“ direktorius.

Pastato patalpų šildymo sistemų šaltinis naujausi oras-oras šilumos siurbliai, kurie užtikrins administracinių patalpų šildymo poreikius. Šiltuoju metų laikotarpiu, siekiant išlaikyti aukščiausius higienos standartus atitinkančius administracinių patalpų mikroklimato parametrus, „Civinity Engineering“ suprojektuos ir įdiegs inovatyvius šilumos siurblius su trivamzde VRV (VRF) sistema patalpų oro vėsinimui ir daliniam šildymui.

FLOW – jau devintasis „Civinity Engineering“ įrengiamas projektas iš didžiųjų verslo centrų Vilniaus centre. Įmonė taip pat yra įrengusi „Greenhall 2”, “Greenhall 3”, „Park town (west hill)”, „Park town (east hill)“, „Asgaard keys“, „LINK“, „Uniq“ ir „Core“ verslo centrus.