„Kaunoramos“ dangoraižiuose bus įdiegtos moderniausios „Civinity Engineering“ inžinerinės sistemos

2022.03.29

„Kaunoramos“ dangoraižiuose bus įdiegtos moderniausios „Civinity Engineering“ inžinerinės sistemos

„Kaunoramos“ apartamentų vystytojai „Juozapavičiaus 139 A“ pasirinko inžinerinių sistemų projektavimo  įmonę „Civinity Engineering“  mikroklimato bei kitų inžinierinių sistemų diegimui išskirtiniame šešiolikos aukštų bokštų projekte, adresu Juozapavičiaus g. 139A, Kaunas.

Iki 2022 m. trečio ketvirčio Kaune duris atvers įspūdingi penthouse ir 2–4 kambarių apartamentai Nemuno pakrantėje, leidžiantys pakilti aukščiau visko. Juose ištisus metus, kiekvieną dieną pro langus atsivers žadą atimanti panorama.

Projektas nėra iš paprastųjų – pastatai yra pieštuko formos (siaurėjantys apačioje), todėl tai iššūkis konstruktoriams. Visų pastatų bendras plotas su bendra požemine stovėjimo aikštele šiek tiek daugiau nei 19 000 kv.m., o kiekvieno pastato aukštis siekia 55,92 m. Šie daugiabučiai ne veltui vadinami inovatyviais – juose numatytos šildomos lodžijos, o vasarą komfortą viduje palaikys grindinis vėsinimas.

Moderniuose panoraminiuose apartamentuose „Civinity Engineering“ užtikrins komfortišką mikroklimatą, įskaitant oro kondicionavimo, šildymo ir vėdinimo sistemų įdiegimą visuose pastatuose. Siekiant kokybiškai atlikti pastato komponentų skaičiavimus ir tiksliai išmatuoti energetinius pastato rodiklius, projektas jau pradėtas rengti BIM (ang. Building Information Modeling) aplinkoje.

„Prieš penkerius metus priėmėme strateginį sprendimą atsisakyti „plokščių brėžinių“ ir visas inžinerines sistemas projektuoti tik BIM modelyje. Modeliuojant 3D aplinkoje sumažėja klaidų tikimybė, to pasakoje pagreitėja gamybiniai procesai statybvietėje. Projektuodami mikroklimato sistemą užtikrinsime, kad skirtingais metų laikais pastato erdvėse gyventojai jaustųsi komfortiškai.“, – sako Titas Kecorius, „Civinity Engineering“ vadovas.

„Kuriame magiją Kaune ir pristatome įspūdingą projektą – „Kaunorama“. Tai trijųpastatų kompleksas, išsiskiriantis savo aukščiu, kokybe ir moderniausiomis statybų technologijomis. Tai pirmasis tokio tipo projektas Kauno mieste.“, – pasakoja Ligita Kavaliauskienė užsakovo atstovė.

„Civinity Engineering“ yra viena didžiausių inžinierinių sistemų projektavimo ir montavimo bendrovių Lietuvoje. Įmonė specializuojasi skirtingos paskirties pastatų inžinieriniuose sprendimuose – jos įdiegtos sistemos naudojamos Vilniaus „Park Town“ ir „Green Hall“ verslo centruose, „DEPO“ prekybos centruose, „BOD“ tyrimų centre, „Švyturys“ alaus gamykloje ir kitur.