Lietuvos olimpiniuose baseinuose inžinerines sistemas diegia „Civinity Engineering“

2022.06.27

Lietuvos olimpiniuose baseinuose inžinerines sistemas diegia „Civinity Engineering“

2012 metais Rūtai Meilutytei laimėjus Londono olimpinį auksą, buvo susigriebta, kad Lietuvoje nėra nė vieno olimpiečių poreikius atitinkančio baseino. Užtruko net dešimtmetį, kol politikų pažadai tapo realybe. Šiuo metu Lietuvoje baigiami statyti net du olimpiniai 50 metrų baseinai – Lazdynų baseinas Vilniuje ir vandens sporto centras prie „Žalgirio“ arenos Kaune, Nemuno saloje.

Pažangias inžinerines sistemas abiejuose olimpiniuose baseinuose patikėta diegti įmonei „Civinity Engineering“, kuri taip pat rūpinasi ir Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) reikalavimus atitinkančio Molėtų kūno kultūros ir sporto centro baseino įrengimu.

Aukščiausių standartų technologijos

Civinity Engineering“ baseinuose diegia šildymo, vėdinimo, vėsinimo, vandentiekių ir nuotekų bei gaisro gesinimo sistemas, kurioms, ypač olimpiniuose baseinuose, keliami ypač aukšti reikalavimai. „Civinity Engineering“ vadovo Tito Kecoriaus vertinimu, įrengti baseinai bus moderniausi ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

„Visų statomų baseinų pastatuose įrengtos specialios baseinams pritaikytos vėdinimo kameros, itin atsparios agresyviai aplinkai bei gebančios tiksliai valdyti ir palaikyti reikiamą oro drėgnumą bei temperatūrą. Įrengiant ortakius taip pat ieškota modernių ir kokybiškų sprendimų todėl virš dviejų baseinų buvo panaudoti tekstiliniai ortakiai, o olimpiniame Lazdynų baseine pirmą kartą įrengti poliuretaniniai, nešvarumų nekaupiantys ortakiai. Kai kurių ortakių plotis siekia 4-5 metrus. Visuose baseinuose naudojamos drėgmei ir agresyviam chlorui atsparios medžiagos“, – kalba T. Kecorius.

Vilniuje – reguliuojamas baseino gylis

Lazdynų baseine bus įrengti vieni moderniausių Baltijos šalyse 50 ir 25 metrų plaukimo baseinai. Aštuonių takelių 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – ir šuoliams į vandenį. Reguliuojamas baseino gylis suteiks galimybę centre treniruotis visiems norintiems – vandens pramogų mėgėjams, sportininkams, vaikams, tėvams su mažyliais, žmonėms su negalia.

Kauno baseine – speciali technologija su penkiolika vėdinimo sistemų

„Žalgirio“ arenos baseine įrengti dešimties takų 50 metrų plaukimo baseinas bei mažesnis baseinas su vaizdu į Nemuną. Statybų pabaigtuves pasitinkančiame objekte jau atlikta apie 95 proc. darbų. Visos inžinerinės šildymo, vėdinimo ir valymo sistemos įrengtos po žeme esančiame 8 tūkst. kv. m. ploto rūsyje. Speciali technologija šildys vandenį iki reikiamos temperatūros, o drėgmę šalins ir tinkamas oro sąlygas patalpose užtikrins net penkiolika vėdinimo sistemų.

Molėtų kūno kultūros ir sporto centro baseine bus įrengtas 4 takų 25 metrų ilgio plaukimo baseinas, kurio patalpos taip pat bus pritaikytos vaikams ir žmonėms su negalia.

Apie „Civinity Engineering“

Civinity Engineering“ yra viena didžiausių inžinierinių sistemų projektavimo ir montavimo bendrovių Lietuvoje. Įmonė specializuojasi skirtingos paskirties pastatų inžinieriniuose sprendimuose – jos įdiegtos sistemos naudojamos Vilniaus „Park Town“ ir „Green Hall“ verslo centruose, „DEPO“ prekybos centruose, „BOD“ tyrimų centre, „Švyturys“ alaus gamykloje ir kitur. „Civinity Engineering“ yra vienos didžiausių Baltijos šalyse būsto ir komercinių pastatų administravimo įmonių grupių „Civinity“ dalis. Inžinerinių sistemų projektavimu ir įrengimu veiklą vykdo nuo 1999 m. Yra suprojektavusi įrengusi daugiau kaip šešis milijonus kvadratinių metrų pastatų. Daugiau kaip 150 darbuotojų vykdo projektus Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ir Danijoje.

Publikuojant pridėtas vizualizacijas, prašytume nurodyti autorius:

„Žalgirio baseino“: Architektas Aurimas RamanauskasLazdynų baseino: Architektai UAB „Cloud architektai“ bei „Slangen+Koenis International“

Architects UAB „Cloud architektai“, „Slangen+Koenis International“
Architects UAB „Cloud architektai“, „Slangen+Koenis International“
Architect Aurimas Ramanauskas
Architect Aurimas Ramanauskas
UAB Tiksli forma, Architect Edvardas Šegžda
UAB Tiksli forma, Architect Edvardas Šegžda