“Civinity Engineering” jaunajā “BOD Group” inovāciju centrā uzstādīs inženiertehniskās sistēmas

2022.04.27

“Civinity Engineering” jaunajā “BOD Group” inovāciju centrā uzstādīs inženiertehniskās sistēmas

Augsto tehnoloģiju pētniecības un biznesa centrs “BOD Group” paplašinās, un tiek uzsākta jaunā “BOD Group” inovāciju, pētniecības un laboratorijas ēkas būvniecība, kuras kopējās izmaksas ir vairāk nekā 21 miljons eiro. 

5 stāvu, 33 000 kv.m. lielajā “BOD Group” Inovāciju centrā Mokslininkų ielā Viļņā tiks koncentrēts viss “BOD Group” inovāciju un pētniecības potenciāls, un tajā būs izvietoti vairāki augsto tehnoloģiju uzņēmumi, lāzeru, saules bateriju un optisko lēcu laboratorijas, visiem  tiek izvirzītas stingras prasības, tostarp A++ energoefektivitātes novērtējums, kas nodrošina praktiski nulles enerģijas ēku. “Civinity Engineering” uzvarējis konkursā par “BOD Group” inovāciju centra inženiertehnisko sistēmu uzstādīšanu un parakstījis 2,5 miljonu eiro vērtu būvniecības līgumu.  

“Šī būs jauna tipa daudzfunkcionāla ēka, kurā iekārtosim ne tikai laboratorijas, eksperimentālās ražošanas un pētniecības pasākumu vajadzībām, bet arī biroju un darbinieku atpūtas telpas. Kā inovāciju centrs mūsu mērķis ir progresīvāki inženiertehniskie risinājumi. Šis nav pirmais projekts, ko izstrādāsim kopā ar “Civinity Engineering”, tāpēc mēs viņiem pilnībā uzticamies,” saka Aurēlijs Šapranauskas, “BOD Group” Inovāciju un biznesa centra direktors.  

“Inovāciju centra ēkas ievērojamu daļu aizņems laboratorijas, tāpēc īpaša uzmanība tiek pievērsta iekštelpu gaisa tīrībai – tā padevei un augsta līmeņa filtrēšanas sistēmām. Atbildība par apkures, ventilācijas, dzesēšanas piegādi un ierīkošanu, santehnikas un notekūdeņu sistēmas šāda līmeņa ēkā radīs arī vairākus izaicinājumus tehnoloģisko vajadzību ziņā, taču esam tiem gatavi,” komentē Nerijus Rudokas, “Civinity Engineering” attīstības vadītājs. 

Pēc viņa teiktā, “Civinity Engineering“ sāka sadarbību ar “BOD Group” līdz ar viņu pirmo projektu Lietuvā, kas ietvēra ģeotermālās apkures sistēmas ierīkošanu – tobrīd jaunu tehnoloģiju šāda veida ēkām Lietuvā. 

Par Civinity Engineering: 

“Civinity Engineering” ir viens no lielākajiem inženiertehnisko sistēmu projektēšanas un uzstādīšanas uzņēmumiem Lietuvā. Uzņēmums specializējas inženiertehniskajos risinājumos dažādu veidu ēkām – tā sistēmas tiek izmantotas Viļņas “Park Town” un “Green Hall” biznesa centros, “DEPO” tirdzniecības centros, “BOD” pētniecības centrā, “Švyturys” alus darītavā, un citur. “Civinity Engineering” ir daļa no “Civinity”, vienas no lielākajām dzīvojamo un komerciālo ēku apsaimniekošanas grupām Baltijas valstīs. “Civinity Engineering” nodrošina inženiertehnisko sistēmu projektēšanu un uzstādīšanu kopš 1999. gada, sasniedzot vairāk kā divus tūkstošus pabeigtu projektu. Šobrīd vairāk nekā 150 darbinieki īsteno dažādus projektus Lietuvā, Lielbritānijā, Vācijā un Dānijā.