Civinity Engineering uzstāda inženiertehniskās sistēmas Lietuvas olimpiskajos peldbaseinos

2022.06.27

Civinity Engineering uzstāda inženiertehniskās sistēmas Lietuvas olimpiskajos peldbaseinos

Pēc tam, kad Rūta Meilutytė 2012. gadā Londonā izcīnīja olimpisko zeltu, tika saprasts, ka Lietuvā nav baseina, kas atbilstu olimpisko sportistu vajadzībām. Bija vajadzīgas desmitgades, līdz politiķu solījumi kļuva par realitāti. Lietuvā šobrīd tiek pabeigti divi 50 metrus gari olimpiskie peldbaseini – Lazdīnas peldbaseins Viļņā un Ūdens sporta centrs pie Žalgiris arēnas Kauņā, Nemunas salā.

“Civinity Engineering” ir uzticēts uzstādīt inženiertheniskās sistēmas abos olimpiskajos peldbaseinos, kā arī uzņēmums ir atbildīgs par peldbaseina uzstādīšanu fiziskās sagatavotības un sporta centrā Molētos, kas atbilst Starptautiskās ūdens sporta federācijas prasībām ( FINA).

Jaunākās tehnoloģijas

“Civinity Engineering” uzstāda apkures, ventilācijas, dzesēšanas, santehnikas, notekūdeņu un ugunsdzēsības sistēmas peldbaseinos, kam tiek izvirzītas īpaši augstas prasības, īpaši olimpiskajos peldbaseinos. Pēc Civinity Engineering izpilddirektora Titas Kecorius teiktā, uzstādītie baseini būs progresīvākie ne tikai Lietuvā, bet arī Baltijas valstīs.

“Visi būvniecības stadijā esošie baseini ir aprīkoti ar speciālām baseina ventilācijas kamerām, kas ir ļoti izturīgas pret agresīvu vidi un spēj precīzi kontrolēt un uzturēt nepieciešamo mitrumu un temperatūru. Arī gaisa vadu ierīkošana bija vērsta uz mūsdienīgu un kvalitatīvu risinājumu meklēšanu, tāpēc virs diviem baseiniem tika izmantoti tekstila vadi, savukārt Lazdīnu Olimpiskais peldbaseins pirmais tika aprīkots ar poliuretāna vadiem, kuros neuzkrājas netīrumi. Daži kanāli ir četrus līdz piecus metrus plati. Visos baseinos tiek izmantoti mitruma un  hlora izturīgi materiāli,” stāsta T. Kecorius.

Baseins ar regulējamu dziļumu Viļņā

Lazdīnu peldbaseinā paredzētie 50 metru un 25 metru peldbaseini būs vieni no modernākajiem peldbaseiniem Baltijas valstīs. Astoņu celiņu peldbaseins 50 metru garumā tiks izmantots peldēšanai, bet 25 metru – arī lēkšanai ūdenī. Regulējamā dziļuma baseinā būs gaidīti visi trenēties gribētāji – ūdens entuziasti, sportisti, bērni, vecāki ar maziem bērniem un cilvēki ar kustību traucējumiem.

Īpaša tehnoloģija ar 15 ventilācijas sistēmām Kauņas peldbaseinā

Žalgiris Arēnas peldbaseinā ir desmit celiņu 50 metru garš peldbaseins un mazāks baseins ar skatu uz Nemunu. Aptuveni 95 % darbu objektā jau ir pabeigti, un tagad tas tuvojas noslēgumam. Visas apkures, ventilācijas un attīrīšanas sistēmas atrodas pazemē 8000 m² lielā pagrabā. Ūdens tiks uzsildīts līdz vajadzīgajai temperatūrai, izmantojot īpašu tehnoloģiju, savukārt 15 uzstādītās ventilācijas sistēmas noņems mitrumu un nodrošinās pareizos gaisa apstākļus telpās.

Molētu fiziskās sagatavotības un sporta centra peldbaseinā būs četru celiņu, 25 m garš peldbaseins, kas tiks pielāgots arī bērniem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Par Civinity Engineering

“Civinity Engineering” ir viens no lielākajiem inženiertehnisko sistēmu projektēšanas un uzstādīšanas uzņēmumiem Lietuvā. Uzņēmums specializējas dažādu ēku inženiertehniskajos risinājumos – tā sistēmas tiek izmantotas biznesa centros “Vilnius Park Town” un “Green Hall”, tirdzniecības centros “DEPO”, “BOD Research Centre”, “Švyturys Brewery”. “Civinity Engineering” ir daļa no “Civinity” grupas – vienas no lielākajām dzīvojamo un komerciālo ēku apsaimniekošanas grupām Baltijas valstīs. Uzņēmums ar inženiertehnisko sistēmu projektēšanu un uzstādīšanu nodarbojas kopš 1999. gada un šobrīd pie dažādiem projektiem Lietuvā, Lielbirtānijā, Vācijā un Dānijā darbojas vairāk nekā 150 darbinieki.

Architects UAB „Cloud architektai“, „Slangen+Koenis International“
Architects UAB „Cloud architektai“, „Slangen+Koenis International“
Architect Aurimas Ramanauskas
Architect Aurimas Ramanauskas
UAB Tiksli forma, Architect Edvardas Šegžda
UAB Tiksli forma, Architect Edvardas Šegžda