“Kaunorama” debesskrāpjos tiks uzstādītas modernākās “Civinity Engineering” sistēmas

2022.03.31

“Kaunorama” debesskrāpjos tiks uzstādītas modernākās “Civinity Engineering” sistēmas

“Kaunorama” dzīvokļu attīstītāji ir izvēlējušies inženiersistēmu projektēšanas uzņēmumu “Civinity Engineering” mikroklimata un citu inženiertehnisko sistēmu uzstādīšanai, ekskluzīvā sešpadsmit stāvu projektā Kauņā, Juozapavičiaus ielā 139A.

Līdz 2022. gada trešajam ceturksnim Kauņā, Nemunas krastā,  durvis vērs vaļā iespaidīgs penthauss un 2 – 4 istabu dzīvokļi, ļaujot pacelties augstu gaisā. Tie piedāvā daudzsološu panorāmas skatu visu cauru gadu.

Projekts nav nekas neparasts – ēkas ir zīmuļveida (apakšā konusveida), padarot to par izaicinājumu dizaineriem. Visu ēku kopējā platība ar kopējo pazemes autostāvvietu ir nedaudz virs 19 000 kvadrātmetru, un katras ēkas augstums ir 55,92 metri. Ne velti šīs daudzdzīvokļu mājas tiek dēvētas par inovatīvām – tām ir apsildāmas lodžijas, un vasarā komfortu uzturēs zemgrīdas dzesēšana.

“Civinity Engineering” mūsdienīgajiem panorāmas skata dzīvokļiem nodrošinās komfortablu mikroklimatu, tostarp gaisa kondicionēšanu, apkuri un ventilāciju visās kompleksam piederošajās ēkās. Lai kvalitatīvi veiktu ēkas sastāvdaļu aprēķinus un precīzi izmērītu ēkas energoefektivitāti, projekts jau ir uzsākts BIM (Building Information Modeling) vidē.

“Pirms pieciem gadiem pieņēmām stratēģisku lēmumu atteikties no” plakanajiem rasējumiem “un visas inženiertehniskās sistēmas projektēt tikai BIM modelī. Modelēšana 3D vidē samazina kļūdu iespējamību un tas paātrina ražošanas procesus būvlaukumā. Projektējot mikroklimata sistēmu, nodrošināsim, lai ēkas iedzīvotāji jebkurā gadalaikā justos ērti,” stāsta “Civinity Engineering” izpilddirektors Titas Kecorius.

“Mēs radām maģiju Kauņā un prezentējam iespaidīgu projektu -” Kaunorama “. Tas ir trīs ēku komplekss, kas izceļas ar augstumu, kvalitāti un vismodernākajām būvniecības tehnoloģijām. Šis ir pirmais šāda veida projekts. Kauņā,” stāsta pasūtītāja pārstāve Ligita Kavaliauskienė.  “Civinity Engineering” ir viens no lielākajiem inženiertehnisko sistēmu projektēšanas un uzstādīšanas uzņēmumiem Lietuvā. Uzņēmums specializējas dažādu ēku inženiertehniskajos risinājumos – tā uzstādītās sistēmas tiek izmantotas “Vilnius Park Town “ un  “Green Hall” biznesa centros, DEPO tirdzniecības centros, BOD pētniecības centrā, Švyturys alus darītavā un citur.